
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.2 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Current | 80 µA |
| Display Type | LCD |
| Configuration | 32 Segment |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
